Er is al meer duidelijkheid omtrent het gestaakte duel tussen Katwijk en FC Dordrecht (1-0). Volgens getuigen kwamen Dordrecht-supporters met een partybus naar Katwijk. Echter wisten beide clubs niets van de komst van de bus gevuld met supporters. 

Naar verluidt waren de supporters voorafgaand aan de wedstrijd al bezig geweest in twee strandtenten in Katwijk. Daarna ging de supportersgroep te voet naar De Krom. ,,In de eerste helft ging het nog wel, maar in de tweede helft liep het uit de hand”, vertelt Cees Bruinink.

De wedstrijd zelf verliep gemoedelijk. Toch ontspoorde het langs de kant in de tweede helft. De ‘fans’ van Dordrecht bevonden zich in de rust in de kantine van de Katwijkers en ook toen liep het uit de hand. Tijdens het tweede bedrijf kregen de supporters van Katwijk klappen bij de toiletten. Dat was de druppel die de emmer deed overlopen en liet de scheidsrechter besluiten om het duel eerder af te blazen.

Volgens getuigen was er te weinig politie op de been op De Krom. FC Dordrecht heeft na afloop van het duel haar excuses gemaakt aan Katwijk. De eerstedivionist gaat uitzoeken hoe de supporters onaangekondigd naar Katwijk konden komen.

Foto: ‘Scheidsrechter fluit Katwijk – FC Dordrecht eerder af wegens ongeregeldheden’

Foto: Bobkat.n;/Aad de Winter


REACTIES OP DIT ARTIKEL

BEDRIJF VAN DE MAAND

Programma & Uitslagen

Za. 7 dec.
Excelsior'31 14.30FC Lisse
Ter Leede 14.30VVOG
SC Feyenoord 14.30FC Rijnvogels
SVC'0814.30Kagia
Valken'68 14.30DoCoS
VVSB (zat.) 14.30Be Fair
Roodenburg 14.30Warmunda
IJsselmeervogels 15.00Noordwijk
Quick Boys 15.00Excelsior Maassluis
Rijnsburgse Boys 15.00TEC
Sparta Nijkerk 15.00VVSB
Van Nispen (zat.) 15.00Westlandia
Koninklijke HFC 15.30Katwijk
SV Hillegom 18.00Teylingen
Zo. 8 dec.
SJC14.00RKAVV
Foreholte14.00Concordia
Zwanenburg 14.00Van Nispen (zon.)